سلام . دشمن در ایران دخالت می‌کند و به جریانهای سیاسی متبوع خود جهت می‌دهد یا حتی بانی جریان‌های سیاسی می‌شود و سرمایه‌‌گذاری پنهان و ناپنهانی جهت دخالت در امور سیاسی و اجتماعی و حتی مذهبی ایران می‌کند. این دشمن حتی از سرمایه گذاری بر گروه‌های تروریستی ابائی ندارد.ریگی‌ها را می‌سازد و از پژاک‌ها پشتیبانی می‌کند. و درست درحالی که در انجام این جنایات تهوّر خود را به نمایش می‌گذارد، چهره‌ای زیبا از خود در میان ملت خود مهیا می‌کند و چهرۀ اسلام و ایران ما را به عنوان نیروی معارض پلید جلوه می‌دهد.

شاید بتوان از دولت ایران توقع داشت پاسخگوی هجمۀ ده‌ها دولت قدرتمند برای تهاجم به حیثیت و آبروی ایران و اسلام باشد اما این کافی نیست و برای دفاع از این حیثیت تک تک ما “مثنی و فرادی” باید به دفاع از حیثیت آئین خود و ملت خود بردازیم. و اگر حداقل نیروئی در خود داشته باشیم موظف به صرف آن جهت دفاع قربه الی الله باشیم. در واقع هجمه‌ای که به ملت ایران از لحاظ روانی و رسانه‌ای وارد می‌شود هزارها برابر بیش از توان دولت و حکومت آن است و به هر حال این دولت و حکومت نیز با تمام اشکالات و انحرافاتش دسترنج مردم در ذیل نهضت امام و امت است و باید جهت دفاع از آن کوشید. البته اگر با بازگشت فساد طاغوت منهج، به یغما نرود!

از مهم‌ترین وظایف فعالان عرصۀ سایبر خروج از حالت انفعال و حضور در عرصه‌های بین‌المللی و به زبان‌های مخلف است. متاسفانه در حال حاضر نیروی زیادی جهت زد و خورد و نزاع داخلی از سوی این نیروها صرف می‌شود. برخی از این تقابل‌ها مثل مسالۀ سرقت بیت المال در دانشگاه آزاد حیثیتی و فراگیر است اما اکثر نزاع‌عای داخلی فقط صرف انرژی بیهوده و اسراف است و اگر این نیرو جهت روشن‌گری صرف حضور در عرصه‌های برون مرزی شود، مشکلات داخلی نیز به مراتب کم‌تر خواهد شد. امیرالمؤمنین علی علیه السلام می‌فرمایند، “ذلیل نشد مگر آن ملتی که در خاک خود با دشمن به جنگ خواست. ” به این مضمون، اگر ما فتنۀ ۸۸ را داشتیم، قدر متیقین برنامه‌ریزی‌های خارجی عامل تقویت و نیروی آن بود و روزی که ما چنین توانی را در اداره و روشن‌گری ملت‌های متبوع دشمن داشته باشیم، از درون نیز با چنین مشکلاتی مواجه نخواهیم بود و به اعتقادم همۀ فعالان باید حداقل پنجاه درصد توان خود را در تولید محتوای غیرفارسی علی الخصوص انگلیسی و عربی معطوف کنند. از پنجاه درصد توان باقیمانده نیز ۲۵ درصد جهت کظم غیظ در کاهش نزاع‌های داخلی صرف کنند تا حداکثر ۱۰ درصد نزاع داخلی آن هم در بخش واجب و حیثیتی آن صورت گیرد.

این‌که محتوای غیرفارسی تولید شده چه باشد، ممکن است حتی از مناسبات خانوادگی تا شرح مسافرت و تفریح و گزارش اسلوب زندگی(LifeStyle)  باشد تا موضوعات مذهبی و سیاسی. دقیقا به همین شکل که جهت اعلام حضور در رسانه، محتوای فارسی تولید می‌کنیم.

لذا دوستان را دعوت می‌کنم به هر نحو که شده اگر توانی ولو اندک در خود می‌بینند که محتوای غیرفارسی تولید کنند، حتما به این کار اقدام کنند که در این خیر بسیاری است که دفاع ما را پشتیبانی خواهد نمود. حتی اگر زبان بلد نباشیم درج چند عکس با کلیدواژۀ ایران، تهران، اسلام،  خاورمیانه، اخبار، بسیار مفید خواهد بود.

نشانی وبلاگ  : http://iran.rooznevesht.net

IRAN | THE CULTURE OF HUMAN HONOR

پ.ن ) بخشی از تاخیر در به روز رسانی وبلاگ به علت نصب و به روزرسانی نرم افزار وبلاگم (وردپرس) برای پشتیبانی از زیردامنه‌هاست ان شاء الله اگر خدا به روح و جوارحم قدرت دهد، قصد دارم به مرور وبلاگ‌های مختلفی از جمله وبلاگ دارالترجمه، و همچنین عربی، و نیز وبلاگ‌های مربوط به حوزۀ کاری‌ام ایجاد کنم.