شاید دنیای تزویر به ما اتهام ببندد که مخالف شادمانی مردمیم و تربیت لیبرالی شهروندان آن عوالم که به دلیل سبک زندگی خانواده گریز خود در معرض انقراض جمعیتند اصولا از درک علت این حساسیت نسبت به دریده شدن آستانۀ هنجارهای اجتماعی، ناکام باشد و هیچوقت به نتیجه نرسد… و با ساده‌لوحانه ترین نتیجه‌گیری ما را متهم به مخالفت با طراوت و سرزندگی کند …

شاید با دیدن فیلم چندتا جوان، بتوان پلیس ایران را سرزنش کرد که “چه حساسیتی بود … حالا چهار نفر هم عشقشان کشید که در فضای تربیتی خودشان برقصند”… اما خوب کمی که پیش می‌روی و به صفحۀ یکی از تولیدکنندگان این کلیپ “ریحانه طراوتی” می‌رسی … صفحه‌اش را که بالا و پائین می‌کنی، چشمت به نظر ۹ ماه پیش او ذیل یک کلیپ دیگر می خورد …. نوشته است : Love it … یعنی عاشقشم … روی علاقمندی او کلیک می‌کنی … کلیپ پر است از عکسهای زن‌های لخت مادر زاد که در POSE های مختلف جلوی تو رژۀ تن‌نمائی می‌دهند… اسمش هنر به تصویر کشیدن واقعیات است لابد و جنبۀ دیگری ندارد!
Name:  taravati.pngViews: 21Size:  24.6 کیلوبایت
وجه تشابه علاقه به این «فرهنگ برهنگی» و «شاد بودن» برایت سوال می‌شود؟ آیا برای شادبودن باید هر پرده‌ای را درید و حیای شرقی و عفاف و پاکدامنی شرعی را به خاک سپرد؟ برایت سوال می‌شود که قیمت این «شاد بودن» چقدر است؟ و این «شاد بودن» آیا غیر از رنگ و روی ظاهر، لباس زیر مردم ایران را هم طلب می‌کند؟ و ما چقدر باید «هپی» باشیم تا با عاشقی‌های این تولید کننده‌ها همگون و همسان شویم؟

بالاتر خانم «طراواتی» در صفحه‌اش با تعدادی از دوستانش به تجلیل از گابریل گارسیا مارکز پرداخته، نویسنده‌ای که مرور کتابهایش تو را یاد یکی از کتابهایش می‌اندازد که در آن با افتخار به شرح و ستایش لذایذ خلاقیت آمیز! همخوابی با چندین فاحشه سخن می‌گوید که یکی از آنها یک چندم او سن دارد. با خود می‌گوئی اینها هم عوالم منسجم و به هم پیوسته‌ای دارند، همه چیز به هم مربوط است.

تکیه کلام محاوره‌ای ایرانی‌ها، وقتی کسی را آنقدر فارغ از مساله و تفکر و جریان می‌داند، می‌گوید : «یارو شاده» … یعنی خیلی فارغ است و بی خیال و لاابالی … و به راستی که «هپی»ها چقدر «شادند» و عجیب است که جامعۀ ما باید بابت این فراغت آنها از هنجارهای اجتماعی و ملی و ایرانی و اسلامی خود هزینه بدهد! بدون اینکه گوش شنوائی داشته باشند و بدون آنکه مایل باشند که به آمارهای بحرانی فروپاشی خانواده در جائی که شادی را آنطور که مورد پسند آنان تعریف شده مراجعه کنند.