هیات مدیریت کانال سوئز اعلام کرد دو رزم‌ناو ایرانی امروز سه‌شنبه وارد کانال سوئز شدند و به سمت دریای مدیترانه حرکت کردند تا به سوریه برسند. این اولین باری است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ کشتی‌های نظامی ایرانی از کانال سوئز عبور می‌کنند. اجازۀ عبور این دو کشتی توسط مصر پس از سقوط دولت حسنی مبارک باعث ایجاد نگرانی برای رژیم صهیونیستی شده است. در همین راستا نخست وزیر رژیم غاصب قدس، بنیامین نتانیاهو گفته بود عبور کشتی‌های ایرانی از کانال سوئز به مدیترانه، نقشۀ ایران برای توسعۀ نفوذ در منطقه در سایۀ تغییرات منطقه است. لیبرمن وزیر خارجۀ این رژیم تروریستی قبلا گفته بود هر عمل تحریک آمیز فورا پاسخ داده خواهد شد. رژیم صهیونیستی که همواره در پی سرکوب ارادۀ ملت‌های منطقه است هیمنه و تسلط خود را در خطر می‌بیند و حداکثر تلاش خود را برای حفاظت از استبداد و ظلمت خود به کار می‌برد، اما این زمان بیداری ملت‌هاست و ۳۷ نظر منتشر شدۀ کاربران الجزیره وضعیت وخیم این رژیم را به خوبی نشان می‌دهد.

---------

رزم‌ناوهای ایرانی هیمنۀ صهیونیستی بر جنوب غرب آسیا را شکستند

 • محمد سعد محمد از مصر. آیا عبور کشتی‌های “اسرائیلی” از کانال سوئز مجاز است و برای سایرین مجاز نیست؟ حقیقتا مصر قبل از این تحت استثمار “اسرائیل” بود و اکنون راه آزادگی را آغاز کرده است، (…)
 • ولید السید محمد محمد از شرقیه(سعودی) – من و برادرم علیه دشمن (ضرب المثل عربی)
 • زکی عبدالجواد الهواری از مصر عربی آزاد – خدا را شکر که ارادۀ ما بر سرزمین‌مان تحقق گشت، که نظام مخلوع برای راضی‌کردن غرب و اسرائیل عبورشان را اجازه نمی‌داد.
 • محمد ابوشعیره – جرأتش را خواهیم دید – خواهیم دید که آیا “اسرائیل” جرأت دارد به این رزم‌ناو‌های ایرانی تعرض کند یا نه!!! چون لیبرمان هفتۀ پیش تصریح کرده بود که اگر مصر اجازۀ عبور بدهد، اسرائیل در دریای مدیترانه آنان را مورد هدف قرار می‌دهد. اما آیا پاسخ “اسرائیل” جدی خواهد بود؟ الآن توپ در سرزمین هارت و پورت های اسرائیل است. و خواهیم دانست چرت و پرت گوئی صهیونیستها و بزدلی‌شان چقدر است. از الجزیره خواهشمندم منتشر کند…
 • ما جشن می‌گیریم و آنان در ترسند -مراکش – بر “اسرائیل” و دنیاست که بدانند که این رژیم صهیونیستی در مسیر سقوط است ((( شادمان باش ای امت من )))) که الله عز و جل اذن گشایش برای این امت را داده است. الله اکبر الله اکبر الله اکبر
 • مصری عادی – قاهرۀ عزتمند – کانال سوئز موضوعی مصری است، و طبق قوانین منع کشتی‌ها برای مجاز نیست مگر آنکه دشمن مصر باشند یا ماده‌های مضر حمل کنند. و سوال این است که چطور ما اجازه می‌دهیم کشتی‌های آمریکا و غیره عبور کنند و کسی صحبت نمی کند تا تصور شود آمریکا ما را اجبار می‌کند تا کشتی‌هایش را مجوز عبور دهیم، آنچنانکه برخی جاهلان می‌گویند. اما به نظرم مسائل بر جهان واضح شد و دشمن نیز قبل از دوست دانست که مصر کیست، و مصر می‌تواند چه کند، علی الخصوص هنگامی که آینده را گرفتیم و به ملت سپردیم. و منتظریم سایر ملل نیز آزاد شوند.
 • نوفل از الرباط – مبارک باشد ایران که اسرائیل و متحدینش و مزدورانش بمیرند. که بمیرد عهدنامۀ صلح با رژیم صهیونیست
 • محمود محمد علی- سوریه – ان شاء الله به زودی عرب متحد می‌شود و اسرائیل را از صحنۀ وجود پاک می‌کند ، خداوند یاور ارتش سوریه و ایران باشد . یارب
 • ابراهیم محمد اسعد- سوریه – تصمیم ارزشمند و مسوولانه از سوی حاکمان جدید مصر و امیدواریم تصمیمات وطنی بزرگتری گرفته شود تا به جایگاه قومی عربی خود بازگردد. لیبرمان و نتانیاهو ارزشی ندارند و مهم ملت مصر هستند که به صف اول ملت‌های عرب برگشتند.
 • عبدالرحمن مصطفی – مصر – کانال سوئز مصری است و مصریان برای آن تصمیم می‌گیرند و توافق‌نامه‌های بین‌المللی برای عبور کشتی‌های جنگی وجود دارد که در حال جنگ استثناء ایجاد می‌شود. اسرائیل حق تصمیم‌گیری در مورد اینکه چه کسی از مصر عبور کند ندارد به این دلیل که می‌خواهد از خودش حمایت کند. این کشتی‌ها در زمان مبارک برای حمایت از “اسرائیل” مجوز عبور داده نمی‌شد. زنده باد مصر و زنده باش ارتش مصر.
 • shld-امان- من حدس می‌زنم این بازی ایران و اسرائیل و سوریه هست که اینها در اصل متحدند ولی خودشان را به ما دشمن نشان می‌دهند.
 • طیرحوران-الأردان- اول باران، قطره قطره است.(ضرب المثل عربی) به کشتی‌های جنگی اسلامی در کانال مسلمین خوشآمد می‌گوئیم
 • طارق- روابط پنهانی – توقع نداشته باشید اسرائیل و آمریکا به کشتی‌های ایرانی حمله کنند چون روابط پنهان آنها مخفی و اعلام نشده است، آنها دوستانی هستند که برای یک هدف کار می کنند و آن سیطره بر عرب است. و این موضع گیری درخشانی از سوی مقامات مصری است که بگویند ما با ایران در جنگ نیستیم، که کشتی‌های ایرانی همان کشتی‌های آمریکائی است و من اینجا از مصری ها می‌خواهم که هزینۀ عبور از این کانال را افزایش دهند.
 • عبدالمحسن از کویت- پرچم‌های شرقی وعده داده شده، و تحولات منطقه – امیدوارم آنچه که در منطقه رخ می‌دهد به نفع اسلام و منطقه باشد. و آنچه که اکنون از حوادث دهشتناک می‌گذرد ما را وا می‌دارد به برادران ایرانی خود و نگرش آنان به منطقه، اعتماد کنیم و ان شاء الله نیروهای دریائی و زمینی آنها از توطئۀ آمریکائی-اسرائیلی-عربی محفوظ بماند، و پیش به جلو ای صابان پرچم‌های مشرقی وعده داده شده، و الله با شماست، که خوب یاری‌گر و پیروزکننده‌ای است.
 • ابوعمر- مسلمان از زمین خدا- دریا دریای مسلمانان است و همینان هستند که اجازه می‌دهند چه کسی عبور کند. و برای یهود و آمریکا هیچ حقی برای تصمیم گیری در این مورد ندارند و بهتر است که در امور ما دخالت نکنند و ما می‌دانیم چگونه سرزمین‌هایمان را مدیریت کنیم، و هر که به ما ظلم کرد سقوط خواهد کرد و همۀ سرزمین‌های‌مان را پس خواهیم گرفت و در رأس همه چیز بیت المقدس را . خدا صلاح الدین را رحمت کند.
 • محمد زکی محمد- سراب ایرانی – به چه منظور؟ این مردم هیچ دلیلی ندارند. و این به جنگ می‌انجامد. مشکلی در جنگ با اسرائیل نیست اما اگر به ایران مطمئن باشیم. اما ما مطمئنیم که ایران علیرغم تهدیدهای مستمر خود ضد اسرائیل و محو آن از روی نقشه، حتی یک تیر هم به اسرائیل شلیک نکرده و نخواهد کرد و گذر ایام این را ثابت می کند.
 • حمیدحمیدحمید-خط-مردی که مانعشان شد رفت و مردی نماند که از عبورشان جلوگیری کند.
 • عربی- این مایۀ شرف ماست – از آنجا که حکومت‌های عرب ما برای غرب و اسرائیل سر خم می‌کنند ، این حرکت ایرانی شرف کل اعراب و اسلام است.
 • مریم-الجزائر- این پیروزی انقلاب مصر بر دشمنان خدا و دشمنان دین اسلام و امت اسلامی است، ارتش مصر از تو متشکریم که موضع شجاعانه ای گرفته و از اجرای دین هراس نداری. ترس فقط از خدا، و خدا شما را موفق کند و درودهای خالصم به جوانان مصر.
 • بسام-لهستان- درود به همۀ شرافتمندان در وطن عربی و خصوص مادردنیا مصر. آنچه که امروز رخ داده است باید ده ها سال پیش رخ می‌داد.
 • مدحت مدحت المهندس- ارتش مصر خواست تا پیامی به افراد ذیربط بدهد که مصر آزاد است حتی اگر در مصر تظاهرات باشد یا تغییر سیاسی، آزاد است و قوی است و قادر به دفاع از تصمیمش و آنچه که دشمنان می‌خواهند ذره ای در داخل مصر مهم نیست.
 • زن مسلمان مصری-الله اکبر و الحمدلله . نصر من الله و فتح قریب ان شاء الله
 • احمد- مصر- زنده باد مصر
 • صالح- بارسلونا – برادران ایرانی به منطقۀ ما خوش آمدید و آرزومندیم اقامت خوب و شادابی داشته باشید، و برای دشمنان‌مان حزن بیشتر و نگرانی و کابوس بیشتر در رسیدن به سرنوشت محتوم‌شان آرزومندیم.
 • أبواحمد قرش-سعودی- ایران محاصرۀ غزه را خواهد شکست و تائید و حمایت ملت‌های عرب را کسب خواهد کرد، اما سران عرب، با ملت‌های مقهور خود شکاف را بیشتر خواهند کرد. ( به نام کشتی اول “نفوذ” دقت کنید ).
 • حازم اجهر -سوری مقیم در الجزائر- فقط دو کشتی ترس یهودیان را برانگیخته است. از لحاظ نظامی قویند اما هدایتگران آن مجموعه ای بزدل هستند.
 • سامی علی حماده-اسکندریۀ مصر- این هنوز از نتایج سحر است، که اسرائیلیان بفهمند که زمان حسنی مبارک تکرار نخواهد شد و اسرائیل بی شک، در حال نابودی است چون نه آمریکا قصد پشتیبانی بیشتر از اسرائیل را دارد و نه عرب در ضعف و خواری خود مقابل اسرایئلند.
 • شیماء ایمان منور از الجزائیر- برای اولین بار مصر کاری کرد که بیانگر سخن مردمش باشد. اسرائیل نگران است چون می خواهد تنها قدرت منطقه باشد.
 • احمد بن حسین – سعودی – از ایران می خواهیم یک تفاهمنامه صلح با مصر امضا کند که مصر به ایرانیان گاز یک سوم قیمت بفروشد و کانال سوئز را نیز بدون هیچ مشکلی برای آنان باز کند. (کاری که مبارک و اسرائیل صورت داده اند)
 • ابوعلاء – اول باران – این اول باران است ( این هنوز از نتایج سحر است ) و پیروزی علیه اسرائیل و صهیونیست زده‌ها به فضل بیداری ملت های عرب نزدیک است و بیداری همۀ آزادگان جهان از جمله ایران که هرگز سرش را فرودنیاورد و با صهیونیستها مدارا نکرد.
 • اسامه-آلمان- بله این همۀ آن چیزی است که برای غرب مهم است. اسرائیل و بس
 • رفعت عبدالله زناتی از مصر – من یکی از مسوولین سابق کانال سوئز هستم و امکان ممانعت از این کشتی‌ها برای عبور نیست – کشتی‌های اسرائیلی عبور می‌کنند ، آیا منطقی است کشتی‌های ایرانی را مانع شویم – و این سر و صدای تبلیغاتی برای چیست؟
 • طارق زکریا از مصر – قانونا حق دو کشتی‌است که عبور کنند. به نسبت فتنه انگیزان باید بگویم: ۱) اگر این دو کشتی عبور کردند ، سال گذشته زیردریائی اسرائیلی نیز عبور کرد ۲) اگر اینها خطری دارند پس چرا در هنگام خروج پایگاه ها و تجهیزات جنگی آمریکا آنان را هدف قرار نداد ۳) اگر اسرائیل بخواهد ضد آنها موضع بگیرد مسافت زیادی با خلیج و دریای سرخ و مدیترانه هست که برای اسرائیل در این مورد مسائل مشابهی هست و کشتی ترکی ماوی مرمره بهترین دلیل هست. لطفا منتشر کنید.
 • ابوالعرب – به کما رفتم – الآن برای رژیم صهیونیستی مثل شارون که به کما رفت به کما رفتم که قدرت دفاعی‌اش بیشتر از سه میلیون طغیانگر نیست . فکر کردیم که می تواند به منطقه تسلط یابد ، و حالا باید بدانند که برای مصر آقائی خاص خودش است و زمان استبداد حامی شما به پایان رسیده است و ان شاء الله به اعدام محکوم خواهد شد آن هنگامی که شما سکتۀ قلبی نیز کردید، خداحافظ دیکتاتوری
 • احمدنورالدین الأنصری – مصر – مصر نقشی خارج از حقیقت خود ایفا می‌کرد تا بعضی از نیروهای اجنبی را به حساب پایمال کردن کرامت ملتش راضی کند، اما اکنون این وضعیت به مسیر غیرقابل بارگشت رفته است و مصر برای بازسازی سیادتش ارادۀ کامل دارد.
 • بوجرف از بلژیک : دشمنان ایران ( تنها جمهوری اسلامی) همه منافقند، اگر اعراب آنچه که امام خمینی گفت را تا کنون شنیده بودند، عزت و آزادی تمام کشورهای اسلامی را می گرفت، اما این حکام عرب، جامه به خود پیچیدند، و گوش بستند و از شیطان خود اطاعت کردند از صهیونیستها و آمریکا و ملت خود را ذلیل کردند.
 • مجاهد از سوریه – زمان حسنی مبارک نمایندۀ صهیونیستها به پایان رسید و به نقطۀ غیر قابل بازگشت نائل شد، یهودیانی که فکر میکنند مصر مستعمره صهیونیستی است، آیا باید از آنها و کوچک بزرگ شان اجازه بگیریم. تمام شد زمان سیطرۀ یهود بر مصر، و زمان ترس از مصر قهرمان فرا رسید ان شاء الله.

(+) لینک خبر مرتبط الجزیره

(+) فیلم العالم از عبور کشتی‌ها